fbpx
   

 

KURS ŠIVENJA TRIKOTAŽE

 

 

 

Kurs šivenja trikotaže je nešto drugačiji kurs jer je namenjen apsolutnim početnicima kao i onima koji imaju prethodnog iskustva u šivenju. Obzirom na to da je garderoba od trikotaže vrlo praktična, u svakodnevnoj je upotrebi a lako se izrađuje, a detalji koje ćete naučiti su nešto što će učiniti da svaki model bude specifičan, ukoliko ste ljubitelj unikatnije garderobe, ovaj kurs močete pohađati i više puta i ako ste dovoljno vešti možete vršiti izmene na samom kroju i praviti stvari kao sa slike ili onako kako ste zamislili. Program obuhvata učenje osnovnih štepova koji se koriste za elastične materijale, kopiranje kroja iz Burde kao i određivanje i prilagođavanja sopstvenim merama. Na ovom kursu ćete savladati krojenje i šivenje odevnih predmeta od trikotaže kao što su majica, helanke, donji deo trenerke, gornji deo trenerke sa ili bez džepa, sa ili bez kapuljače, duks – haljine, duks jakne… Naučićete i izradu detalja i tehnike kao što su: kako da sašijete džep, ušijete lastiš na pojas, napravite paspul, ukrasne štepove, karnere, falte, kako da naberete materijal, kako da ušijete render traku, otvorite rupice za provlačenje trake, kapuljaču, spoljni džep, porub i još mnogo interesantnih detalja.

 

**Svi koji žele mogu koristiti školsku overlock/endlaricu, specijalnu mašinu za spajanje odeće od trikotaže. Inače, svu odeću od elastičnih materijala je moguće sašiti na običnoj kućnoj mašini koja poseduje minimalni broj operacija.

 

 

 

 • Kurs traje 10 časova po 3h.

 

 • Cena kursa je 13 000 rsd. Možete platiti i u dve rate. Prva rata je na prvom času a druga polovinom kursa.

 

 • Organizacija i vreme časova:

 

  • RADNIM DANIMA: ponedeljkom i sredom ili utorkom i četvrtkom. Časovi traju 3 sata i odvijaju se pre podne 10-13h ili posle podne 17:30 – 20:30h. Kurs traje 5 nedelja.
  • SUBOTOM se časovi odvijaju  pre podne 10:00 -14:00h ili posle podne 16:00 – 20:00h. Kurs traje 8 nedelja.

 

 • Na kraju kursa dobićete: mini skriptu koja će vam olakšati rad kod kuće (korak po korak), šablone koji se koriste na času kao i kratko uputstvo kako da koristite krojeve iz Burde.
 • Obezbeđen vam je alat za rad, zumba, ringlice, presa za ringlice kao i materijal za osnovne vežbe. Prilikom izrade odevnih predmeta tkanine za šivenje donosite vi  prema svom ukusu a prema našim savetima i preporukama.

 

 

 

 

PROGRAM KURSA

 

 • Upoznavanje sa radom na mašini
 • Upoznavanje sa načinom rada za trikotažne materijale
 • Upoznavanje sa štepovima koji se koriste za elastične materijle, ukrasni štepovi
 • Odabir modela, određivanje veličina i prilagođavanje sopstvenim telesnim merama
 • Šivenje majice, trenerke (gornji i donji deo), duks jakne, helanki
 • Redosled i način spajanja, obrađivnje šavova
 • Šivenje paspula
 • Šivenje ukrasnih i namenskih rajsferšlusa
 • Izrada visokih kragni za duks, izrada rolki za majice
 • Šivenje rendera
 • Šivenje kapuljače
 • Pravljenje karnera, falti
 • Nabiranje materijala
 • Šivenje okovratnika
 • Porub na trikotažnim materijalima, vrste šavova i štepova
 • Prišivanje šireg i užeg lastiša, njihova primena
 • Paspuliranje vidljivih šavova ukrasnim trakama u dekorativne svrhe
 • Šivenje rajsferšlusa sa otvaranjem, za jaknice
 • Našivanje džepova
 • Otvaranje rupica
 • Šivenje džepova u šavu
 • Izrada paspula od trikotaže i način ušivanja
 • Modifikovanje gotovih krojeva u željeni model
 • Izrada majice sa običnim ili ranglan rukavima