fbpx

 

KURS ŠIVENJA KORSETA 2

Kurs šivenja korseta 2 je nešto kompleksniji kurs koji je namenjen onima koji već imaju iskustva u šivenju korseta i žele da nauče kako da izkonstruišu osnovni kroj, izmodeluju određeni model i sašiju. Kurs je koncipiran tako da u isto vreme savladate izradu osnovne konstrukcije korseta I šivenje svih potrebnih elemenata jednog ovakvog vanvremenskog i vrlo komplikovanog odevnog komada. Obzirom na to da postoje razni tipovi ženske građe kao I to da se ne uklapamo svi u isti standard veličina, kada je u pitanju korset jako je bitno da je izrada po merama pojedinca kako bi i sam modeTagsl stajao savršeno i izvajao na pravi način žensku figuru. Modeli koji se izrađuju su klasičan model korseta sa više ili manje delova tj.sečenja I model sa korpama koji je veoma atraktivan i uvek tražen. 

 

 

 

 • Cena kursa je 15 000 rsd. Možete platiti i u dve rate. Prva rata je na prvom času a druga polovinom kursa.

 

 • Organizacija i vreme časova:

 

  • RADNIM DANIMA: ponedeljkom i sredom ili utorkom i četvrtkom. Časovi traju 3 sata i odvijaju se pre podne 10-13h ili posle podne 17:30 – 20:30h. Kurs traje 5 nedelja.

 

 • Na kraju kursa dobićete: mini skriptu koja će vam olakšati rad kod kuće (korak po korak).
 • Obezbeđen vam je alat za rad, presa za ringlice kao i same ringlice, materijal za osnovne vežbe. Prilikom izrade korseta tkanine za šivenje donosite vi  prema svom ukusu a prema našim savetima i preporukama.

 

 

 

 

Program kursa:  

 

 

 • Uzimanje mera i konstrukcija osnovnog modela korseta po merama
 • Skiciranje i modelovanje osnovnog kroja u model koji će se izrađivati
 • Odabir materijala i pozamanterije koja će se koristiti za izradu korseta, međupostave, postave
 • Odabir fišbajna, način zapertlavanja za model za izradu
 • Plan i redosled šivenja, peglanje šavova
 • Izrada kanalića za provlačenje fišbajna
 • Korišćenje ukrasnih štepova, traka, čipke I sl
 • Izrada I upotreba paspul trake
 • Izrada tračica za zapertlavanje
 • Ojačavanje tkanine
 • Ojačavanje predela za zapertlavanje
 • Modelovanje korseta sa korpama
 • Vrste i oblici korpi
 • Izrada korpi I način ugradnje
 • Upotreba zumbe, ringlica, korišćenje prese za ugradnju ringlica (koristite školske besplatno)