fbpx

Kurs šivenja bomber jakne

 

 

KURS ŠIVENJA BOMBER JAKNE


Bomber jakne su ležerne jakne koje su prvobitno kreirane za pilote da bi na kraju postala deo moderne kulture i vanvremenski odevni modni komad. Ono što je vrlo zanimljivo i praktično vezano za ove jakne je to što se može izraditi od najrazličitijih materijala (tanjeg platna, satena, trikotaže, čipke) i u zavisnosti od toga ima takođe i široku primenu. Možete je kombinovati uz sportsku opremu, možete je nositi svakog dana uz džins i sl a možete je sašiti i od elegantnijih materijala i nositi je uveče uz koktel haljinu ili ako je od šljokica ili od čipke kao komad koji će biti glavni akcenat u vašem stajlingu. Na ovom kursu ćete naučiti kako da odaberete materijal za jaknu, postavu, kako da napravite jaknu od jednog ili dva sloja, jaknu sa dva lica i td… Naučićete i razne tehnike šivenja kao što su šivenje paspul džepova, šivenje rendera i sta koristiti kao zamenu za render, prišivanje rajsferšlusa, fino obrađivanje i paspuliranje šavova, kako da zašijete postavu ili opšivak za jaknu i td…

 

 • Kurs traje 5 časova po tri sata.
 • Cena kursa je 8 500rsd.
 • Organizacija i vreme časova:
  • RADNIM DANIMA: ponedeljkom i sredom ili utorkom i četvrtkom. Časovi traju 3 sata i odvijaju se pre podne 10-13h ili posle podne 17:30 – 20:30h
 • Na kraju kursa dobićete: mini skriptu koja će vam olakšati rad kod kuće (korak po korak), šablon u pdf formatu za sve veličine i kratko uputstvo kako da koristite krojeve iz Burde.
 • Obezbeđen vam je alat za rad kao i materijal za osnovne vežbe. Prilikom izrade odevnih predmeta tkanine za šivenje donosite vi  prema svom ukusu a prema našim savetima i preporukama.

 

 

 

Plan i program kursa:

 

 • Određivanje veličine i kopiranje kroja
 • Odabir modela i materijala
 • Odabir pozamanterije koja je potrebna za šivenje bomber jakne
 • Krojenje i redosled šivenja
 • Izrada i prišivanje paspula
 • Šivenje paspuliranog džepa, original i lažnog 
 • Šivenje rendera
 • Šivenje rajsferšlusa
 • Šivenje i rad sa težim materijalima za šivenje (čipka, materijal sa šljokicama, tanki materijali,…)
 • Šivenje i rad sa postavom
 • Izrada opšivka ako se radi bez postave
 • Specijalni šavovi za paspuliranje ako se radi bez postave
 • Prišivanje detalja i aplikacija