skip to Main Content

Intervju – Sisters’ Tale

Predstavi nam se, čime se bavis/struka?

Nas mali dvojac/brend čine Ljubica i Mia Kešelj. Mi smo sestre bliznakinje. Ljubica je po struci istoričarka umetnosti, a Mia slikarka.  Oduvek smo želele da pokrenemo nesto svoje iz ljubavi prema estetici, jedinstvenosti I kreativnosti. Odmalena smo volele nesto da pravimo, sastavljamo i rastavljamo I ovo dozivljavamo kao nekako prirodan sled dogadjaja.

Da li imaš predhodnih iskustava u šivenju?

Ja nisam imala prethodnog siveceg iskustva, dok je Mia naucila osnove sivenja gledajuci nasu majku(ekonomistu) koja je samouka u sivenju, tako da Mia sije vec dugi niz godina, a kruna joj je sivenje vencanica koju je sebi sasila pre dve godine.

Šta te je motivisalo da kreneš na kurs?

Nas motiv je bio da naucimo osnove sivenja I krojenja, onako kako treba po pravilima. Mi volimo improvizaciju, ali ipak vazni su cvrsti temelji.

Koje si kurseve izabrala/o i zbog čega?

Mi smo bile na pocetnom kursu I trikotazi. Svakako cemo nastaviti sa usavrsavanjem.

Šta si sve naučila/o što bi ti značilo u daljem radu? Neke nove ideje?

Svasta nesto smo naucile, od sivenja I krojenja do vrsta tkanina I koriscenja kako obicne kucne masine tako I endlerice.

Da li imas svoj brend, kako se zove, koji pravac obuhvata, za koga je?

Imamo mali handmade brend Sisters’ Tale. U pitanju su unikatni, upecatljivi  I nosivi komadi. Ideja nam je bila da napravimo nesto posebno I drugacije, skoro arty, za zene i devojke koje vole da poseduju nesto orginalno van serijske proizvodnje, a verujemo da takvi jedinstveni komadi duze traju jer ne prate modne trendove, vec jedinstveni stil.  Mantra nam je –Slow Fashion . Teznja nam je da ostvarimo prepoznatljiv modni rukopis I odecu koja ce moci da se nosi vise godina za redom na taj nacin cuvajuci prirodu. Samo jos da napomenemo da sve samostalno radimo, od dizajniranja, krojenja I sivenja, na sta smo veoma ponosne.

Gde ljudi mogu da te nadju?

Možete nas pronaći online na insta profilu sisters.tale, kao i na Fb-u pod istim imenom.

Da li je to serijska proizvodnja ili radiš po porudžbini/meri?

Ne radimo serijski ni po meri. Ono sto napravimo to ima u ponudi. Zanimljivo nam je kako razliciti komadi stoje razlicitim ljudima, nekome je malo uze nekom sire. Cesto pravimo I oversize odecu, tako da nije zapisano u kamenu kako ce kome da stoji.

Da li ono što radiš može da se pogleda uživo negde?

Nasa mala kolekcija se moze videti u nasem studiju na Bezanijskoj Kosi, uz predhodno najavljivanje.

Da li bi preporučila/o školu, kurseve i kome?

Preporucila bih svima, ne samo onima koji hoce da osnuju svoj brend. Lepo je kad mozes sebi nesto da sasijes, zakrpis ili prepravis. Sigurno bi nase bake I mame volele da je tako nesto postojalo u njihovo vreme. Uvek je bolje kada postoje ovakve opcije.

Back To Top